Hakkımızda

       1944 yılında Afyon un Sandıklı ilçesinde dünyaya geldim.İlk ve orta okulu Sandıklı da,lise tahsilimi ise Afyon da tamamladım. Yüksek öğrenimimi 1969 yılında Ankara Hukuk Fakültesinde tamamladım.

     Ailem Sandıklı da ticaretle iştigal etmekteydi 1968 yılında benim de Ankara da olmam nedeniyle ticaret hayatımızı burada sürdürmeye karar verdik.1968 de Halı,Mobilya ticareti ile işe başladık. Bunu 1974 yılında Ankara Siteler de faaliyete geçirdiğimiz döşemelik kumaş ticareti izledi.1981 de İzmir ve 1984 yılında ise İstanbul mağazalarını açtık. Halen İstanbul,Ankara,İzmir,Antalya,Bursa  olmak üzere toplam dokuz satış noktasında ürünlerimizi tüketicinin beğenisine sunmaktayız.

    

    1988  yılında turizm sektörüyle tanıştık Antalya Side de 320 yataklı 4 yıldızlı Belinda Oteli 1990 yılında bitirerek hizmete açtık.1995 yılında ise yine Sidede 800 yataklı Club Belinda isimli tatil köyümüzü Türk Turizminin hizmetine sunduk.

    

    1994 yılında PrestigeA.Ş yi kurarak Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde döşemelik kumaş üretimine başladık.Bugün 44 jakarlı tezgah, büküm iplik boya,kumaş boya ve apresi ile entegre bir tesis olan Prestige A.Ş  yıllık 3 milyon metre döşemelik  kumaş üretmektedir.Sektörünün lider kuruluşlarından birisi olan Prestige A.Ş de üretilen kumaşların yüzde ellisi ihraç edilirken diğer yarısı iç piyasada tüketilmektedir.

     

     Gurubumuzda 700 çalışan bulunmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada  tekstil ve turizm alanındaki yatırımlarımız devam edecektir.Hedefimiz daha çok istihdam daha çok ihracattır.

 

      Bizi bugünlere getiren çalışanlarımıza şükran borçluyuz.

       Saygılarımla. 

 

      Ahmet YAŞAR

      Yaşarlar Şirketler Grubu

      Yönetim Kurulu Bşkanı

 

 

                                

     

      Prestige; 9.000 m²  kapalı alanda, konusunda eğitimli ve deneyimli 300 çalışanı ile yurtiçi ve yurtdışında bulunan müşterilerinin  beklentilerine cevap verme sorumluluğu içindedir.

    

      Prestige; sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından izlemeyi ürün kalitesini ve ürün kapasitesini ileri teknoloji ile geliştirmeyi, en temel ilkesi olarak benimsemiştir

 

      Prestige in Boyahane departmanı 200ton/ay kapasiteli 2 adet Kranz marka iplik boya kazanı 150 ton/ay kapasiteli 5 adet jet (kumaş boyama) makinesı, 1 adet Sunky  Young marka ram makinesı 1adet Stalam marka  frekans kurutucu,Fadis marka aktarma ve RPR marka büküm makineları oluşturmaktadır.

  Prestige in Dokuma departmanını 3.000.000 mt /yıl kapasiteli 44 adet Dornier marka dokuma makineları ve bunlarla bütünleşen Staubli marka jakarlar oluşturmaktadır.

Prestige; pazarlama ağını oluşturan mağazaları,konumları,personeli,mimari ve iç dizaynları ile müşterilerine verdiği değeri göstermektedir.

 

Karacakaya Caddesi No:140 Siteler / ANKARA
Tel: +90.312 349 33 33 Fax: +90.312 349 61 50 Email: info@dosemelik.tv